Denizli’de meydana gelen patlamanın nedeninin binanın alt katında yer alan sanayi tüplerinden sızan gaz olduğu belirlendi.

Denizli’de meydana gelen patlamanın nedeninin binanın alt katında yer alan sanayi tüplerinden sızan gaz olduğu belirlendi.
Denizli’de 
Sabah saatlerinde meydana gelen patlamayla ilgili çalışmalar devam ederken, Denizli Valisi ABDülkadir Demir konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Olayın sabah erken saatlerde meydana geldiğini belirten Vali Demir, şöyle konuştu: "Sabah saatlerinde bir iş yerinin alt katında patlama oldu. Patlama neticesinde can kaybımız var. Patlamanın nedeni doğalgaz değil. Ancak, unlu mamul imalatının yapıldığı binanın alt katında sanayi tüpleri var. Sabah saatlerinde buradaki tüplerin kaçak olduğu anlaşıldı. Kaçak olduğu için iş yeri sahibi kaçak olduğunu firmaya söylüyor. Burada gaz kaçağı giderilmiş. Ancak firma ayrılınca bir patlama meydana geliyor. O iş yerinin yanında bir butik firmasında çalışan Ayfer Yıldırım isimli bir kadın hayatını kaybetti. 3 vatandaşımız yoğun bakımda tedavi görüyor. 35 yaralı var. Konuyla ilgili idari ve savcılık soruşturması var. Ülkemizin başı sağolsun. İş yeri vergi dairesine başvurmuş. 16 sanayi tüpü var. Kaçaktan dolayı patladığını düşünüyoruz. Herşeyi inceliyoruz. Bir sıkıntı varsa bununla ilgili gereken yapılır.’’