Exper, internet güvenliği konusunda dünyanın en büyük firmaları listesinde yer alan ABD merkezli Comodo ile gerçekleştirdiği anlaşma ile dünyada ilk kez bilgisayar tutkunlarına, virüs kaynaklı hasarlara karsı 500TL'lik virüssüzlük garantisi sunuyor.  

Exper Bilgisayar; ABD'nin en büyük kuruluşlarından Chase, NASA, IBM, Xerox, Michigan University gibi kurumların güvenliği ile dünya genelinde 500 bin işletmede 60 milyon kullanıcıya internet güvenliği sağlayan COMODO ile anlaştı. Geniş ürün yelpazesine sahip Exper, kullanıcılara kaliteli ve güvenilir  ürünler sunmanın yanısıra Exper markasını tercih edenlere sunduğu özel güvenlik paketiyle virüs kaynaklı endişelerini ortadan kaldırmayı amaçlıyor. "Exper Güvenlik ve Destek" hizmetine sahip, Exper dizüstü ya da masaüstü bilgisayarlar, teknoloji mağazaları ve Exper Bayileri'nde satışa sunuldu.

 

İnternetin yaygınlaşmasıyla beraber virüs tehlikesi ve önemli pek çok bilginin bilgisayarlarda yer almasıyla verilerin güvenliği gibi konular kullanıcılar tarafından son derece önemli olmaya başladı. Günümüzde bilgisayarlar; sadece oyun oynamak ya da iş takip ettiğimiz cihazların ötesinde, kullanıcıların film, müzik, kitap gibi arşivleri, banka işlemlerini gerçekleştirdikleri, önemli dosyalarını kaydettikleri aygıtlar haline geldi.
 
Her saniye başında 1 yeni virüsün, bilgisayarlara bulaştığı bir ortamda, Exper masaüstü ve dizüstü ürünlerde ön yüklü olarak gelen "Exper Güvenlik ve Destek" yazılımı sayesinde kullanıcılar internette güvenle dolaşabiliyor. Virüs tehditlerine karşı maksimum koruma vaadiyle sunulan paket 90 gün boyunca ücretsiz olarak geçerli olan hizmet, kullanıcının modülü aktivasyonu sayesinde aktif oluyor ve 90 gün boyunca ücretsiz olarak sunuluyor.

 

7 gün 24 saat güvendesiniz

 

 

Exper'e Sor (Uzak masaüstü ile güvenlik ve sistem desteği)

 

Türkiye'de ilk kez Exper tarafından hayata geçen Exper'e Sor hizmeti ile bilgisayarda oluşan sorunlara sadece telefonla değil, online ortamda da destek alınabiliyor. Gerek duyulduğu takdirde 7 gün 24 saat uzak masaüstü bağlantısıyla e-posta ve yazıcı ayarları yaptırılıp, yazılım kurdurulabiliyor ya da olası problemlere karşı proaktif savunma alınabiliyor.
Virüsleri ve zararlı yazılımları da ortadan kaldıran Exper'e Sor hizmeti back-up ihtiyaçlarını karşıladığı gibi pc-tune-up işlemlerini de yapabiliyor.

Exper Yedek (Online Back-Up) 
  
Veri ve bilgiye erişimin her geçen gün daha da önem kazandığı günümüzde, Exper Yedek hizmeti ile bulut teknolojisine terfi edilebiliyor. Hizmet otomatik ya da zaman ayarlı ve düzenli olarak tüm dosyalarınızı hızlı, güvenli, aynı zamanda şifreli bir şekilde online ortamda yedeklemeyi sağlıyor. Exper Yedek hizmeti tüm kullanıcılarına 10 GB büyüklüğünde yedekleme alanı sunuluyor.