Dünyanın görmezden geldiği İsrail’in Gazze’de yaşattığı vahşeti protesto etmek için harekete geçen Ayyıldız Tim adı verile hacker grubu Coca Cola’nın domain adresini hackledi.

Günlerdir Coca Cola için sosyal medyada “boykot ediyoruz…” çağrıları yapılırken bu protesto bir hackleme ile devam ettirildi. Ayyıldız Tim olarak adlandırılan hacker grubu sosyal medya hesaplarından yaptıkları çağrıların yanında bu protestolarını eyleme dönüştürerek dünyanın en büyük markalarından biri olan Coca Cola’nın domain adresini hackleyerek eylemlerini sürdürdü.

Gerçekleşen bu hacklemenin ardından Ayyıldız Tim’in Facebook sayfasından yaptıkları eylemle ilgili “Gazze için, ölen çocuklar için Coca Cola erişime kapatılmıştır” şeklinde bir ileti paylaşıldı. Böylece yapılan saldırı üstlenilmiş olup aynı zamanda grubun konu hakkında tepkisi bir kez daha ortaya konmuş oldu.
 
Saldırı Coca Cola’nın global sitesine yapılırken şuanda siteye ulaşılabiliyor ancak konuyla ilgili Coca Cola’dan hala resmi bir açıklama yapılmadı.