Denizlili iş adamı Osman Aydınlı, eğitim için 4,5 milyon TL bağış yaptı.
Denizli Valisi Abdülkadir Demir’in makam odasında yapılan okul protokolüne Vali Demir’in yanı sıra iş adamı Osman Aydınlı ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz katıldı. Denizli’nin
Pamukkale ilçesinde yer alan ve bu yıl tamamlanan ilkokula 4,5 milyon TL bağışlayan Osman Aydınlı’nın ismi yapılan protokolle okula verildi. Eğitime önemli katkıda bulunan Aydınlı, Denizli’de eğitim anlamında kurum olarak her zaman devletin yanında olduklarını belirterek, "Eğitim ve öğretim hem benim için hem de kurumumuz için çok önemli. En iyi yatırımın eğitime yapılan yatırım bilinci ile iki yıl önce Kız Meslek Lisesi yapmıştık. Şimdi de bir ilkokula destek oluyoruz. Eğitim anlamında yapılan yatırımların her zaman yanında olduğunu belirtmek isteriz" dedi.
Denizli’de hayırseverlerin eğitime önemli destek verdiğini ve son iki yılda Denizli’de çok sayıda okulun yapıldığını belirten Denizli Valisi Abdülkadir Demir de şunları kaydetti:
"Artık hayırseverleri inşaatlarla uğraştırmıyoruz. Hazır yapılmış okullarımıza isimlerini veriyoruz. Bu konuda Denizlili iş adamımıza da eğitim anlamında yaptığı desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz."
Denizli’de, 2013-2014 yılları içerisinde eğitim anlamında önemli yatırımlar yapıldığını anlatan Demir, sözlerini şöyle sürdürdü: "Hiçbir ilin yapamadığı yatırımları Denizli’de başardık. İki yıl içerisinde 46 eğitim yatırımı yaptık. Bunların içerisinde 
spor salonları, kültür sanat merkezleri ve salonlar bulunuyor. Toplam iki yıl içerisinde ek olarak 653 derslik kazandırmış oldu. Böylece Denizli, 2014-2015 eğitim öğretim yılına iyi bir şekilde hazırlandı. Diğer yandan bu yatırımlar Denizli’yi eğitim anlamında önemli bir noktaya taşıyacak."