Alıcı ve satıcıların kendi arasında gerçekleştirdiği tüm borç / alacak işlemlerinden oluşan kayıtları aksaksız olarak yönetmek, azami miktarda dikkat gerektiren bir iştir. Sağlıklı çalışacak bir finansman yönetimi sisteminde tüm bu işlemler, mutlaka birbirileri ile entegredir.

Hesaplar, sistemin sağladığı olanaklar doğrultusunda Yaşlandırma Listeleri ve Özel Hesap Kapatma yöntemleri ile takip edilir. Yaşlandırma Yöntemi; sistemin ilk borca ilk alacak (ya da tersi) formülünü uygulayarak açık hesapları, gecikmeleri ve vade farklarını tespit etmesidir. Özel Hesap Kapatma fonksiyonunda ise borç kaydını alacak kaydı ile ilişkilendirme yolu ile manuel müdahale olanağınız bulunmaktadır.

 
 

Çok çeşitli algoritmalarla çalışan Yaşlandırma Listeleri; gecikme günü, kabul edilebilir ödeme günü, faiz hesabı, fatura bazlı ödeme / gecikme bilgilerini de sunarak Özel Hesap Kapatma yöntemlerini destekler.

Sistemin sağladığı imkânları kullanarak ödeme planlarınızı otomatik olarak hazırlayabilir, kontrol edebilir ve düzenleyebilirsiniz. Yanı sıra, on-line bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Finansman Raporu; döneme ait tüm alacaklar, borçlar, çek tahsilatları, nakit ve banka durumunu gösteren finansmanın can damarı kontrol mekanizmasıdır.

Sistem, cari hesaplara işlenen borç/alacak kayıtlarının vadelere bölünerek kayıt edilmesini olanağını da sunar. Arzu ettiğiniz ödeme planını hesap bazında belirleyebilirsiniz.

Mutabakat işlemleri sayesinde ise işlem sonuçlarını ilgili taraflara otomatik mektup (basılı gönderim), e-mail ve sms yolu ile iletebilirsiniz.