Cep devi HTC, Samsung'un amiral gemisi cebini gözüne kestirdi ve onu bakın neye benzetti!

 

HTC, rakibi Samsung'un amiral gemisi cebi Galaxy S5'in tasarımına Twitter hesabından dokundurdu. Tayvanlı firmanın ABD Twitter hesabında bir HTC One M8'in farklı renklerde birkaç yara bandıyla yan yana durduğu bir fotoğraf yayınlandı.

"Kötü tasarıma çare" metniyle paylaştığı resimde Galaxy S5'in kasa tasarımı ve renk seçenekleriyle dalga geçen HTC, bununla da kalmadı. İngiltere Twitter hesabında da boş durmayan firma, aynı fotoğrafı "Bunlardan bir tanesi, diğerlerinden farklı" metniyle paylaştı.

HTC, Samsung'un benekli tasarımına saldırıda bulunsa da bazı kullanıcılar, bu tasarımdan memnun olduklarını söyleyerek Koreli firmayı savundular. Bir kullanıcı, tweetinde "Galaxy S5'in yara bandını andıran bir tasarımının olduğunun farkındayım. Ama suya karşı dayanıklı." diyerek Galaxy S5'i korudu. Bir başka kullanıcı ise "siz metal yapıyorsunuz, onlar ise para (kazanıyor) xD." diyerek cevap verdi.

Samsung, HTC'nin bu taşlarına henüz cevap vermedi, ancak geçmişe bakacak olursak sert bir savunmayla karşılık vermesi bizi şaşırtmayacak.