Denizli’nin Honaz ilçesinde 7 ay önce bir kişinin çatıdan düşerek öldüğü olayla ilgili soruşturmayı yürüten jandarma ekipleri, 5 yaşındaki bir çocuğun olayın cinayet olduğunu söylemesi üzerine ölen şahsın oğlunu gözaltına aldı.
 

 

EMRAH VAROL

DENİZLİ (İHA) - Denizli’nin Honaz ilçesinde 7 ay önce bir kişinin çatıdan düşerek öldüğü olayla ilgili soruşturmayı yürüten jandarma ekipleri, 5 yaşındaki bir çocuğun olayın cinayet olduğunu söylemesi üzerine ölen şahsın oğlunu gözaltına aldı.

Olay 7 ay önce Honaz’ın Karaçay Mahallesi’nde meydana geldi. 29 Kasım 2013 tarihinde Niyazi K. (26), babası Yusuf K.’nin çatıdan düştüğünü jandarma ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen jandarma ve 112 Acil Servis ekipleri, şahsın öldüğünü belirledi. Yusuf K.'nin otopsi raporu kapsamında olayla ilgili soruşturmayı derinleştiren jandarma ekipleri, mahallede yaşayan 5 yaşındaki bir çocuğun, Niyazi K.'nin, babasını kafasına taşla vurarak öldürdüğünü söylemesi üzerine şahsı Antalya’da gözaltına aldı.

Niyazi K.'nin ifadesinde, "Babam bana artık emekli olduğunu söyledi. Bana da başımın çaresine bakmamı söyledi. Çok kızdım. Bir anda olanlar oldu. Pişmanım" dediği belirtildi.