Denizli Büyükşehir Belediyespor Başkanı Rüşan Uzunoğlu, judoda Avrupa Şampiyonu olan Nesrin Çetin’i, Cumhuriyet altını ile ödüllendirdi.
Judo Gençler Avrupa Kupası 44 kiloda Avrupa Şampiyonu olan Nesrin Çetin, kazandığı kupa ve madalya ile Denizli Büyükşehir Belediyespor Başkanı Rüşan Uzunoğlu’nu ziyaret etti.
Macaristan’ın Pask kentindeki şampiyonada yaşadıklarını Başkan Uzunoğlu ile paylaşan Nesrin, zorlu rakiplerle karşılaştığını, elediği iki rakibi ile daha önce de maçlar yaptığını anlattı. Kazandığı Avrupa Şampiyonluğu’nun, dünya sıralamasında kendisini 10-12 basamak yükselterek 5 ya da 6. sıraya getireceğinin önemine değinen şampiyon sporcu, bunun da müsabakalarda kendisini seri başı yapma avantajı sağlayacağını söyledi.
Denizli Büyükşehir Belediyespor Başkanı Rüşan Uzunoğlu olmak üzere, kendisine destek olan antrenörü Gökhan Yörük ve takım arkadaşlarına teşekkür eden Nesrin, "Bu başarıları yakaladıysam, bunlar tek başıma olmadı. Bunun bilincindeyim. Antrenman yapıp formda kalabilmem için takım arkadaşlarımın bazıları, oruçlu olmalarına rağmen benimle çalıştılar. Özveride bulunanlara çok minnettarım. Allah hepsinden razı olsun" diye konuştu.
Nesrin’in yeni sakatlıktan çıkmasına rağmen büyük fedakarlıklar yaparak, düzenli çalışmasını aksatmadığı için formunun zirvesine çıktığını vurgulayan Başkan Uzunoğlu ise, "Başarılar kolay gelmiyor. Ter akıtacaksın, gerekirse zorlanacaksın ki, zirvelere çıkasın. Nesrin’in neler yaşadığını çok iyi biliyoruz ve onunla gurur duyuyoruz. Kulübümüz ve kendi adına çok anlamlı başarılara imza attı. Allah daha büyük başarılar nasip eder inşallah" dedi.