FBI bu otomobillerden korkuyor!

Google'ın gelecek yıllarda yollara düşmesi beklenen sürücüsüz otomobilleri FBI'i güvenlik riski oluşturduğu gerekçesiyle fazlasıyla endişelendirmeye başladı.

Google'ın uzun zamandır üzerinde çalıştığı ve önümüzdeki yıllarda yollara çıkarmayı planladığı sürücüsüz otomobilleri FBI'ın kabusu oldu. İleri teknoloji kullanılan bu otomobillerin kısa vadede insanlık için yararlı olacağını düşünen FBI yetkilileri, bu teknolojinin ilerleyen zamanlarda ciddi güvenlik risklerini de beraberinde getireceğini söylüyor.

Bu konuda örnekler de veren FBİ yetkilileri: polis-suçlu kovalamacasında suçluların otomobilleri kullanmak zorunda kalmayacaklarını ve gaz pedalı ve direksiyona gerek olmadığından polislere tek başına silahla karşılık vereceğinden endişe eden yetkililer, kabus senaryosunu bununla da sınırlı tutmuyor.

Bu araçların canlı bomba olarak dahi kullanılabileceğini ve programlanmasıyla birlikte herhangi bir noktaya intihar dalışı yapabileceğinin altını çizen yetkililer, bu araçlarla suçluların yasalardan kaçabileceğini ve işlerini kolaylaştırabileceğini savundu.