Bir süredir adından bahsedilmeyen dev hacker grubu Anonymous, Dünya Kupası'nı tehdit etti!

Herkesin ilgi odağı olan Dünya Kupası, bu seferde ünlü hacker grubu Anonymous'un hedefinde. Brezilya'nın çok fakir bir ülke olduğunu ve insanlarının sefalet içinde yaşadığını buna rağmen turnuvaya para yatırılmasına tepki gösteren Anonymous, Dünya Kupası'na sponsor olan firmaların online servislerine saldıracaklarını açıkladı. Şu anda Adidas, Budweiser, Coca-Cola ve Emirates Airline, hacker grubunun kara listesinin tepesinde bulunuyor.

Söz konusu firmaların online servislerindeki açıkları bulduklarını ve bu servisleri çökertmelerinin an meselesi olduğunu açıklayan Anonymous, firmaların Dünya Kupası'na reklam vermek için milyonlarca dolar harcayacakları yerde Brezilya'da zor şartlar altında yaşayan fakir insanlara yardım edecek organizasyonlar düzenlenmelerini istiyor.

Anonymous geçen hafta da Brezilya Dış İşleri Bakanlığı'nın e-posta sunucularına sızarak, bazı e-postaları halka açıklamıştı. Bakalım, karşılaşmalar sırasında Anonymous'un dünyanın gözü önünde gerçekleştireceği saldırıları olacak mı? Merakla bekliyoruz...